ללמוד אנגלית

בכל מקום שלא תסתכלו תוכלו להיתקל בפרסומים המעודדים לימוד אנגלית. במדינה שבה השפות השניות השולטות הן בכלל ערבית ורוסית, דווקא האנגלית היא זו שנבחרה כשפה שניה בבתי הספר. נשאלת השאלה, מדוע ללמוד אנגלית?
התשובה הפשוטה היא שאנגלית היא הדבר הקרוב ביותר שיש לנו לשפה בינלאומית. אז נכון, יש את אלה שיאמרו שזמנהוף כבר מזמן דאג לנו גם בעניין הזה עם האספרנטו, אבל בואו נודה באמת, מה הסיכוי שדווקא השפה הזאת תתפוס?
ללמוד אנגלית זה לא דבר פשוט במיוחד עבורנו שלא משתמשים באותיות לועזיות ומעל הכל כותבים מימין לשמאל. ללמוד אנגלית זה משימה קשה עבור תלמידים שלא ממש התאמצו בבית הספר אבל אף פעם זה לא דבר בלתי אפשרי. כל מי שמחליט ללמוד אנגלית יגלה לאט – לאט שזה מאוד מעניין ושימושי ללמוד אנגלית.

אז מדוע ללמוד אנגלית?
–    ידיעת השפה האנגלית מאפשרת לנו לתקשר בקלות ובנוחות עם אנשים מכל העולם, בין אם מדובר ביצירת קשרים עסקיים עם שותפים או לקוחות מחו”ל, או היכרות עם חברים חדשים ממעבר לים.
–    מרבית התקשורת הכתובה והמשודרת מתפרסמת באנגלית. הדבר נכון לגבי סרטים, סדרות ותכניות טלוויזיה, אתרי אינטרנט ויצירות ספרות.
ראשית, לא הכל מתורגם ברגע שהוא מתפרסם. שנית, צפייה או קריאה בשפת המקור מאפשרות הבנה מעמיקה של התוכן מבחינת הדברים שהולכים לאיבוד במהלך התרגום.
–    שיפור השליטה בשפת האם – מחקרים מראים שלימוד שפה שנייה משפר גם את השליטה בשפת האם, הרחבת אוצר המילים והבנת חוקי הדקדוק שלה.
–    לימוד אנגלית לחיזוק המוח – כמו שפתרון תשבצים וחידות היגיון שומר על המוח חריף ורענן, כך לימוד שפה שנייה שומר על חדות המחשבה.
–    להצלחה בלימודים ובעבודה – בבית הספר, בלימודים גבוהים ובפתיחת דלת לאפשרויות תעסוקה שונות ומגוון תפקידים המתנהלים בחלקם או במלואם בשפה האנגלית.

אלו הן רק כמה מהתשובות הברורות לשאלה מדוע ללמוד אנגלית, ועם כל כך הרבה יתרונות, נראה שהשאלה האמיתית היא מדוע לא ללמוד אנגלית.

נגישות